خرید و فروش پت - واگذاری حیوانات خانگی و سگ و گربه
خرید و فروش پت - واگذاری حیوانات خانگی و سگ و گربه

چرا میلیونرها عاشق کبوتر هستند؟ + گران ترین کبوتر جهان

از تفریح های امروزه میلیونرها که از گذشته تا هم اکنون وجود دارد، خرید و فروش کبوترهای گران قیمت بوده است که با آن سرگرم می شوند. اما علت آن چیست؟

سرگرمی جالب به سبک میلیونرها

کبوترها یکی از قدیمی ترین پرندگانی اهلی در جهان هستند که هزاران سال در کنار انسان ها بودند و در گذشته همان گونه که می دانید، برای غذا، ارسال پیام و حتی سرگرمی مورد استفاده قرار می گرفتند. اما این پرنده ها نه تنها به خاطر سرعت، بلکه به خاطر ظاهری که دارند، دارای طرفدارن بسیار زیادی هستند.

<a data-ail=کبوتر آرماندو" coords="0,0,600,450" shape="rect" href="https://namnak.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A8%D9%88%D8%AA%D8%B1.p60535" />

جالب است بدانید که کبوترها دارای بیش از 800 نژاد مختلف هستند که نژادهای خاص یقینا در نمایشگاه های بزرگ حیوانات نگهداری می شوند. با این حال از کبوتران نامه بر در مصر باستان و روم استفاده می شد که این قابلیت چیز جدیدی نیست. اما این روزها نسبت به گذشته برخی چیزها تغییر کرده است و این تغییرات گاها به میزان 100% نیز بوده است.

برای مثال این روزها با وجود سیستم عامل های مختلفی که هر یک از ما به آنها دسترسی داریم، ایا از کبوترهای نامه بر استفاده می کنیم؟ این شیوه عقلانی نیست و می تواند مدت ها طول بکشد! اما جالب است بدانید که 50 سال قبل از میلاد مسیح، یک کبوتر نامه بر به قیمت 400 دناریوس فروخته شد که این مبلغ حدودا دو برابر دستمزد سالانه یک سرباز رومی می باشد.

کبوترهای نامه بر به دلیل وجود مین های جنگی در زمان چنگ جهانی اول، به میزان زیادی مورد استفاده قرار گرفتند و از آنها برای ارسال نامه های مختلف استفاده می شد. اما این پرنده ها امروزه نیز مورد استفاده برخی از علاقمندان قرار می گیرند و شاید چنین تفریحی در قشر پائین دیده نشود و بیشتر افراد ثروتمند دست به این کارها بزنند و بعد از خرید شروع به نگهداری و غذا دادن به آنها میکنند.

اما در سال های اخیرا این تفریح و ورزش متحول شد و محبوبیت روز افزون پیدا کرد و مردمان ثروتمند چینی برای خرید آنها صدها هزار دلار هزینه کردند. این قیمت شاید برای یک کبوتر کمی عجیب باشد. اما ما قصد داریم شما را با گران قیمت ترین کبوتر نامه بر آشنا سازیم که در 18 مارس 2019 در طی یک حراجی فروخته شد.

آرماندو نام کبوتر نامه بر مسابقه ای است که در تاریخ خرید و فروش کبوترهای نامه بر توانست به شدت موثر باشد و آمار و ارقام را تغییر دهد. جالب است بدانید که این پرنده توسط آقای ” Joël Verschoot ” در چین به قیمت 1.4 میلیون دلار خریداری شد که واقعا بسیار گران قیمت می باشد و چنین چیزی کاملا بی سابقه بود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه لوازم حیوانات